PRI NÁKUPE NAD 49€ DOPRAVA ZDARMA!

Ako si vytvoriť Fotoštúdio?

Ako si vytvoriť Fotoštúdio?

Vytvorenie si vlastného fotoštúdia môže byť z dlhodobého hľadiska úsporné. Je to výborný spôsob, ako posunúť svoje služby na vyššiu úroveň. Či už plánujete fotografovať modelky, rodiny, produkty, jedlo, atd... Prvé čo by ste mali začať je výberom lokality alebo miesta kde bude Vaše nové Fotoštúdio.

Miesto

Prvou a rozhodujúcou vecou pri vytvorení fotoštúdia je rozhodnutie o mieste, kde ho zriadite. Postavíte ho na svojom pozemku, zriadite si ho v dome alebo si prenajmete iné priestory? Napríklad ak sú vašimi cieľovými klientmi rodiny, bolo by dobré vybrať si priestor, do ktorého sa zmestí hneď niekoľko ľudí. Ak robíte len produktové fotografie, bude vám stačiť oveľa menšia miestnosť. 

Pozadie

Fotografické pozadia sú známe tým, že snímkam dodávajú kontextuálnu eleganciu. Môžu tiež pomôcť regulovať odrazy svetla a expozíciu. Ak chcete získať najlepšiu textúru, teplotu farieb a osvetlenie, ako pozadie môžete zvoliť kvety, mach alebo napodobeninu kameňa. 

Svetlo

Pri fotografovaní je veľmi dôležité nájsť správne osvetľovacie zariadenie. Ak ste produktový fotograf, pri fotografovaní šperkov, oblečenia či športových doplnkov je potrebné zachytiť každý detail. Poloha svetelného zdroja môže pomôcť vytvoriť svetlé a tmavé miesta, ktoré dodajú snímke hĺbku. Pri stavbe fotoateliéru myslite na to, že môžete využiť aj prirodzené svetlo.

Zariadenie interiéru

Myslite na to, že ak fotografujete ľudí, fotoateliér nie je priestorom len pre vás. Dbajte na to, aby sa vaši klienti cítili pohodlne, a aby na svojich fotkách vyzerali uvoľnene. Majte po ruke rekvizity ako kreslá, stoličky alebo iné predmety vhodné na vytvorenie pôsobivého záberu. 

Ak si ešte nechcete zariadiť svoje vlastné fotoštúdio, vyhľadajte zariadený fotoateliér na objednávku.

Záznamy neboli nájdené...